Burj Khalifa – kupno biletów online

Widok z najwyższego budynku na świecie robi wrażenie. My zdecydowanie polecamy wjazd na Burj Khalifę wszystkim, którzy wybierają się do Dubaju. Jeśli przekonaliśmy cię do jej odwiedzenia, a jeszcze nie masz doświadczenia w załatwianiu biletów przez Internet to ten wpis jest dla ciebie.

Rezerwacja biletów

Żeby przejść do kupna biletów należy wejść na oficjalną stronę Burj Khalify i znaleźć zakładkę „Book Tickets” lub użyć tego bezpośredniego linku. Warto rozejrzeć się na stronie wieżowca, bo można dowiedzieć się o nim wielu ciekawych informacji oraz poznać atrakcję dookoła niego. Strona jest dostępna tylko w języku angielskim.


Wybór daty

Bardzo miłą i pomocną rzeczą na stronie głównej z kupnem biletów jest cennik. Od razu możesz zdecydować się na to jaki bilet wybrać. Nie cierpię jak cennik jest gdzieś ukryty lub pojawia się dopiero w ostatnim kroku rezerwacji. Tutaj jest wszystko jasne i proste. Proces rezerwacji biletów zaczyna się od wyboru daty wizyty. Po kliknięciu w aktualną datę pojawia się kalendarz, z którego należy wybrać preferowany dzień.

Burj Khalifa - rezerwacja i kupno biletów

Bilety można kupić z maksymalnie 30-dniowym wyprzedzeniem. Akceptując termin należy kliknąć przycisk „NEXT”.

Burj Khalifa - rezerwacja i kupno biletów


Wybór atrakcji

Drugim krokiem jest wybór atrakcji. Do dyspozycji są dwa rodzaje biletów na Burj Khalifę (zależnie od wysokości piętra, na które się wjeżdża). Można tutaj też zarezerwować bilety na inne atrakcje w obrębie wieżowca np. na wystawę poświęconą agentowi 007 – Jamesowi Bondowi lub na rejs statkiem po jeziorku z fontannami.

Burj Khalifa - rezerwacja i kupno biletów


Promocje i łączone bilety

Trzecim krokiem są promocyjne oferty. Do biletu możesz dobrać inną atrakcję i dostać zniżkę do ceny łącznej. My zdecydowaliśmy się na bilet łączony z Dubai Aquarium & Underwater Zoo. Dostępne są również bilety wraz z kawą i ciastkiem w kawiarni lub z natychmiastowym wejściem – dla osób, które nie chcą czekać w kolejkach. Możesz też pozostać przy wyborze wyłącznie biletu wstępu do Burj Khalify zaznaczając „GENERAL ADMISSION”.

Burj Khalifa - rezerwacja i kupno biletów


Godzina wizyty

Następnie należy wybrać godzinę wizyty mając na uwadze, że cena biletu różni się w ciągu dnia. Ostatnie wejście jest przewidziane na 45 minut przed zamknięciem obiektu.

Burj Khalifa - rezerwacja i kupno biletów

 

W okienku, które się pojawi upewnij się, że data i godzina są poprawne. Jeśli wszystko się zgadza przyciśnij przycisk „CONFIRM”.

Burj Khalifa - rezerwacja i kupno biletów


Dane osobowe i ilość biletów

Piątym krokiem jest uzupełnienie danych osobowych. Na email podany w tym kroku zostaną wysłane bilety. Przedostatnim etapem rezerwacji jest wybór ilości biletów. Do każdego biletu dodawana jest opłata manipulacyjna w wysokości 5 AED.

Burj Khalifa - rezerwacja i kupno biletów


Opłata za bilety

Jeśli wszystko się zgadza pozostaje tylko opłacić bilety.

Burj Khalifa - rezerwacja i kupno biletów

Opłata jest możliwa wyłącznie za pomocą karty płatniczej. Po realizacji płatności pojawi się strona, którą należy wydrukować. Tak jak wspominałem bilet zostanie wysłany również na adres email, więc nie ma problemu jeśli nie jesteś w stanie wydrukować go od razu. Dla bezpieczeństwa nie zamykaj strony z biletem zanim nie przyjdzie bilet na twoją skrzynkę.

Burj Khalifa - rezerwacja i kupno biletów

Dojazd do Burj Khalify

Metro

Jeśli ktoś był w Barcelonie i przesiadał się z zielonej linii metra na przystanku Passeig de Gràcia to wie, że korytarz w metrze może być długi. Nasza zmora, którą omijaliśmy szerokim łukiem ma się jednak nijak do przejścia z przystanku metro Dubai Mall do centrum handlowego. Średni czas, aby pokonać most łączący dwa obiekty to 10 minut. A trzeba wspomnieć o tym, że w korytarzu zamontowane są ruchome chodniki, które przyśpieszają chód pieszych. Po wejściu do centrum należy zjechać 3 poziomy niżej a następnie kierować się znakami lub znaleźć jedną z wielu interaktywnych map.

Autobus

Gdy wysiądziesz na przystanku The Dubai Mall zamiast jechać ruchomymi schodami na plac przed głównym wejściem przejdź do wjazdu na parking. Po lewej stronie od schodów. Tam przechodząc przez parking, a w zasadzie przez 3 parkingi dojdziesz do najniższego poziomu The Dubai Mall. Zaraz na wejściu jest punkt informacji z mapą a do tego mapki papierowe.

Taxi

Taksówka najpewniej wysadzi cię przed głównym wejściem. Tutaj też znajduje się punkt informacyjny. Zjazd ruchomymi schodami na dół a później za znakami.

Samochód

Parking jest dostępny za darmo, na pierwszym poziomie parkingu kina w sekcji M.

Burj Khalifa
1 Mohammed Bin Rashid Boulevard
Downtown Dubaj

Łącznie
8
Udostępnień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*