PKS Oslo – dojazd z i na lotnisko

Lotniska obsługiwane przez tanie linie lotnicze w Oslo są znacznie oddalone od miasta. Szukając różnych przewoźników natknąłem się na swojsko brzmiącą nazwę – PKS Oslo. Nazwa to oczywiście chwyt marketingowy, ale się sprawdza. Firma zajmuje się przewozem osób małymi busami i robi to legalnie. Pamiętam wpis na Onecie o nielegalnym biznesie Polaków w Norwegii. Takich „firm” też trochę znalazłem, ale brak cenników i treściwych informacji zniechęcił mnie, aby zagłębiać się dalej. PKS Oslo oferuje transport z lotniska Moss-Rygge i Sandefjord-Torp. Rezerwacji można dokonać dzwoniąc pod numer +47 96 70 11 03 lub przez stronę internetową.

PKS Oslo - Bus - dojazd z lotniska

Rezerwacja online:

Chcąc zarezerwować przejazd należy wejść na stronę przewoźnika i wybrać lot, na który mamy bilety, datę oraz ilość pasażerów. Nie potrzeba zakładać jakiegokolwiek konta, aby dokonać rezerwacji.

PKS Oslo - Rejestracja - Bilet - Lotnisko

Następnie zaznaczamy godzinę lotu docelowego i lotu powrotnego, jeśli jesteśmy nim również zainteresowani.

PKS Oslo - Rejestracja - Bilet - Lotnisko

PKS Oslo oferuje dowóz pod wskazany adres. Jest to trochę droższe niż kurs na ustalony przystanek, ale na pewno bardzo wygodne. Chcąc dojechać na lotnisko z dworca głównego należy wybrać z listy Oslo bussterminal.

PKS Oslo - Rejestracja - Bilet - Lotnisko

W kolejnym kroku wpisujemy swoje dane kontaktowe. Na numer telefonu podany w procesie rezerwacji będzie wysłany dzień przed odlotem SMS informujący, o której godzinie kierowca podjedzie na przystanek. SMS wysyłany jest ok. godz. 19.00.

PKS Oslo - Rejestracja - Bilet - Lotnisko

W podsumowania można sprawdzić czy wszystkie dane są poprawne oraz zdecydować czy chcemy zapłacić u kierowcy czy przez Internet.

PKS Oslo - Rejestracja - Bilet - Lotnisko

W przypadku zapłaty u kierowcy można to zrobić wyłącznie gotówką w koronach norweskich (NOK). Przewoźnik nie oferuje zniżek. Kwoty w cenniku są wiążące.

PKS Oslo - Rejestracja - Bilet - Lotnisko

 

Ostateczne potwierdzenie złożenia rezerwacji wysłane zostanie na adres e-mail.

 

PKS Oslo - Rejestracja - Bilet - Lotnisko

PKS Oslo w praktyce

Dzień przed planowanym kursem otrzymaliśmy SMS z informacjami o godzinie 16:16. Prawie trzy godziny wcześniej niż było to planowane, także plus za to.

PKS Oslo - Rejestracja - Bilet - Lotnisko

Na stronie internetowej nie ma informacji gdzie dokładnie autobus się zatrzymuje. Na dworcu też takiej informacji nie znajdziemy. Powód jest prosty. PKS Oslo nie ma podpisanej umowy z dworcem, więc wjeżdżać na niego nie może. Gdzie w takim razie zatrzymują się busy? Przed dworcem. Na wysokości 22/23 stanowiska obok przystanku autobusowego komunikacji miejskiej. Bus podjeżdża, pasażerowie wsiadają i odjeżdża. Po to też kierowca dzwoni ok. 15 minut przed przyjazdem, aby wyjaśnić gdzie się zatrzyma.

Jeśli chodzi o samą podróż na lotnisko, to wszystko poszło sprawnie. Miły kierowca i zero opóźnień. Na lotnisku byliśmy dokładnie dwie godziny przed planowanym wylotem.

 

 

Łącznie
36
Udostępnień

3 komentarze

 1. Świetna informacja o tym gdzie zatrzymuje się Pks oslo na dworcu. Nie bedę musiał ciekać jak na szpilkach, na telefon od kierowcy :)

 2. Dzień dobry.
  Próbuję zarezerwować ten transport, jednak coś jest nie tak. Najpierw jest data wylotu , a obok przylotu i nie idzie wpisać dat poprawnie. O co chodzi? Wybieram się w lipcu z Poznania.

  1. Wylot = pierwszy lot np. wylot z Poznania
   Przylot = drugi lot np. przylot do Poznania
   Można ustawić filtrowanie tylko na jeden lot. Po kliknięciu w kalendarz „data przylotu” na samym dole należy zaznaczyć „Lot w jedną stronę”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*