Darmowy poradnik o podróżowaniu
Wspominając nasz pierwszy, wspólny, duży wyjazd jesteśmy przerażeni jak mało wiedzieliśmy o podróżowaniu. Przez lata wypracowaliśmy nasz styl zwiedzania, który jesteśmy w stanie dopasować zależnie od sytuacji i charakteru podróży. Większość spraw związanych z logistyką dzieje się już machinalnie. Bilety, mapki, odprawy, noclegi, przemieszczanie się po mieście. Na początku jednak nie było tak różowo. Część rzeczy robiliśmy po omacku, parząc sobie nieraz palce. Z jednej strony było miło odkrywać wszystko samemu, ale z drugiej wysiłek, który trzeba było w to włożyć czasem nie opłacał się. Żeby ułatwić wszystkim wejście w świat podróży i uchronić od stresu, noszenia zbędnych kilogramów na plecach i pomóc w zachowaniu części pieniędzy na przyjemności napisaliśmy specjalny poradnik. Cała masa wskazówek, która może umilić twój czas spędzony na wakacjach.

Każdy podróżuje inaczej i jest inny. Nie wszystko będzie sprawdzać się w twojej podróży i nie wszystko będzie pasować do ciebie. Wykorzystaj te porady, które pasują do twojego stylu. A jeśli dopiero zaczynasz, ten poradnik ułatwi ci lepszy start.

Za darmo możesz go pobrać z zakładki Za darmo. A tymczasem kilka przykładowych punktów z naszego e-booka:

  1. Przejściówka do kontaktu

Jeśli zapomnisz przejściówki, możesz naładować telefon lub aparat przez gniazdo USB w telewizorze.


  1. Sprawdzaj pogodę

Tanie loty często pojawiają się w okresach nieciekawej pogody. Zanim kupisz bilety sprawdź notowania sprzed roku i planowane prognozy w interesującym cię okresie. Świetnie nadaje się do tego Accuweather.


  1. Ogrzewacz do rąk

Jeśli planujesz spać na lotnisku, przebywać długo na mrozie lub po prostu nie lubisz chłodów, to ogrzewacz do rąk (ang. hand warmer) może ci się bardzo przydać. Gdy twój organizm jest wyziębiony możesz włożyć go do kieszeni na piersi (zazwyczaj kurtki) lub pod bluzkę. Do dostania w sklepie z militariami lub sprzętem sportowym.


  1. Segregacja pieniędzy

Żeby nie mieszać monet w portfelu, używaj woreczka strunowego do trzymania bilonu.


  1. Darmowe mapy

Jeśli używam map, to tylko takich, które są rozdawane za darmo. Często można takie dostać już na lotniskach i w informacjach turystycznych (choć nie wszędzie). Naszym patentem na płatne mapki są półki z ulotkami kulturalnymi. W takich ulotkach można znaleźć kawałki lub całe mapy miast. Półki z broszurami można spotkać w informacjach turystycznych, hotelach lub muzeach. Przeglądając je warto zwrócić również uwagę na zniżki. Może akurat wejdziemy taniej do zaplanowanej przez nas już wcześniej atrakcji.


  1. Obserwuj innych

Nie wiesz jak się zachować? Patrz na innych. Ukryty przycisk do włączenia zielonego światła na pasach, wymyślny sposób aktywowania wody w publicznej łazience, kasowanie biletów w środku transportu, ustawianie się na ruchomych schodach. Nie spiesz się i obserwuj.


4 komentarze

  1. Myślę ze bardzo dużo w sposobie podróżowania i pakowania zależy od kierunku i rodzaju kultury z jaką będziemy mieć do czynienia. Wasze rady są bardzo uniwersalne (choć nie znam wszystkich). Ciekawe byloby podzielenie tych bardziej szczegółowych na regiony świata…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*