Muzeum kawy w Dubaju

Niedaleko Muzeum Dubajskiego, w historycznej dzielnicy Al Fahidi, skryte jest malutkie muzeum kawy. Mimo swoich niewielkich rozmiarów posiada dużo ciekawych atrakcji. Przede wszystkim można napić się tu tradycyjnej arabskiej kawy. Bo przecież być w Dubaju i nie napić się kawy, to grzech.

Muzeum Kawy w Dubaju

Muzeum kawy

Wejście do Muzeum Kawy w Dubaju jest darmowe. W pierwszej sali znajduje się Majlis. W wolnym tłumaczeniu jest to miejsce, w którym się siedzi. W domach arabskich, w takich pomieszczeniach przyjmuje się gości. Oczywiście w trakcie spotkań serwuje się czarny jak smoła napój.

Główne pomieszczenie muzeum utrzymano w regionalnej stylistyce. Wystrój jest przytulny a atmosfera bardzo luźna. Prezentowane są tu informacje o kawie arabskiej, egipskiej i etiopskiej. Można też zobaczyć na żywo proces palenia ziaren kawy na różne sposoby. Do tego cała masa młynków i kawiarek, podzielonych na te z Bliskiego Wschodu i z reszty świata. Nawet znaleźliśmy stary niemiecki młynek, jaki mamy w domu. W osobnej sali zorganizowany jest sklepik, w którym można kupić m.in. imbryczki, młynki, akcesoria baristy, książki i różne gadżety z ziarnami kawowca w tle.

Kawa

Reszta ekspozycji muzealnej dostępna jest na piętrze. Niestety już mniej ekscytująca. Jeden pokój poświęcony jest literaturze kawowej. Czyli coś dla entuzjastów rozkładania ziaren na czynniki pierwsze. Oprócz tego mamy pokój z szerokim wyborem filmów o kawie i pokój poświęcony historii napoju, którego picie zapoczątkowano w Etiopii. Trochę infografik, trochę worków z ziarnem i tyle.

Muzeum Kawy w Dubaju

Najważniejsze jest jednak stanowisko baristy. W mini kawiarence dostępny jest bogaty wybór kaw z całego świata, parzonych na różne sposoby. My oczywiście chcieliśmy napić się klasycznej kawy po arabsku. Ku naszemu zaskoczeniu zostaliśmy zaprowadzeni na dół i poproszeni o to, aby usiąść na poduszkach przy ekspozycji. Tam dostaliśmy cudowną, aromatyczną, przepełnioną nutami kardamonu, mocną kawę podaną z suszonymi daktylami. Dla takich chwil warto podróżować.

Muzeum Kawy w Dubaju

Informacje

  • Sobota – Czwartek od 09:00 do 17:00
  • Piątek zamknięte

Stacja Metro: Al Fahidi Metro Stations
Linia zielona

Przystanek: Faheidi, Roundabout
Autobusy C07

Muzeum Kawy
Villa ,44 Al Fahidi Historical Neighborhood, Bastakiya
Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Łącznie
30
Udostępnień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*