Jesteśmy parą, która lubi wyzwania i nie idzie na łatwiznę. Sukcesywnie realizujemy nasze marzenia i wynajdujemy wciąż nowe od 2010 roku. Jednym z nich było zamieszkanie w sercu Katalonii – Barcelonie, do której będziemy jeszcze wracać nie raz. Poznając obce kultury głównie skupiamy się na kuchni lokalnej. Naszym zdecydowanym faworytem na chwilę obecną pozostaje Gruzja.

Nie zgadzamy się z ogólnie przyjętym hasłem: „im taniej tym lepiej”. Z czasem doszliśmy do wniosku, że najważniejsze, to znaleźć złoty środek między ceną, energią i czasem. Mimo wszystko staramy się oszczędzać na wielu rzeczach i jesteśmy mistrzami wynajdywania darmowych atrakcji i dni otwartych w muzeach oraz innych instytucjach. Jeśli to konieczne, potrafimy zasnąć w budce telefonicznej, w centrum Paryża. Dlatego uważamy, że o dobrych wakacjach nie świadczy poziom opalenizny, ale to co się zobaczyło i doświadczyło.

Dlaczego piszemy?

Od dłuższego czasu myśleliśmy o tym, aby zacząć prowadzić bloga. Głównie w celu posiadania bazy informacji, gdy będziemy wracać do odwiedzanych przez nas miejsc. Z czasem zapomina się o poradach, ciekawostkach i interesujących miejscach. Chcemy jednak podzielić się z wami doświadczeniem i zdobytą wiedzą oraz zachęcić do własnych podróży. Zachęcamy do komentowania i zadawania pytań :)

Ola i Bartek